TAYLAND’DA GEZİLECEK YERLER

Hindçin yarımadasının orta kısmında bulunan Güneydoğu Asya cennetidir Tayland. Myanmar, Kamboçya, Laos Ve Malezya Taylan’da komşu ülkelerdir. Gezmek için bu ülkede uzun süre kalmak lazım, neredeyse ülkenin her yeri turistik artık. Tayland en çok  turist akınına uğrayan ülkelerden birisi. Ve Türkiye vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasında. Ülkenin ahalisi çoğunlukla Budisttir.

BANGKOK

Bangkok Taylandın başkentidir. Büyük bir arazisi olan bu şehrin nüfuzu da günden güne artıyor. Fakirlik seviyesi yüksektir. Dünyanın diğer büyük şehirlerindeki manzara Bangkoktan da  yan geçmemiş. Şehrin bir tarafını güzel, ihtişamlı gökdelenler bezese de bir tarafı gecekondularla doludur. Tayca bu şehrin ismi çok uzundur. Ve kısa olarak Melekler Şehri manasındadır. Chao Phraya nehri sahilinde yer alan bu şehir hem de festivaller şehri olarak da bilinir. Wat Pho Budist tapınağı, Eski Kraliyet Büyük Sarayı görülecek yerler arasındadır.

Eski Kraliyet Büyük Sarayı

 

Tapınak

Çin Yeni yıl festivali, Uçurtma festivali, Işık festivali Bangkokun vazgeçilmezleridir.

Işık Festivali

PATTAYA

Pattaya Tarylandın yeni turistik şehirlerinden sayılıyor. Ve her yıl artan turist akını bu şehre dikkati daha da artırıyor. Hem uzun beyaz kumsallara, hemde modern bir şehir görünümüne sahip Pattaya gezilmeye değer. Pattayada gezilecek en çok bilinen Prasat Satchatham yai Gerçeklik Tapınağıdır. Yalnız tahta hazırlanarak inşa edilmiştir.

Paradise Pattaya, Anek Kusala Sala müzesi de gidilmesi gereken yerlerdendir.

Paradise Pattaya

 

3D şeklinde çekilmiş Fil resmi

PHUKET ADASI

Taylandın hint okyanusunda Andaman Denizinde bulunan Phuket  Taylandın en büyük eyalet adasıdır. Ve Taylandın en çok bilinen turistik adasıdır. Ada büyüklüğü ve yeşilliği ile dikkat çeker. Ve adanın ahalisi çoğunlukla Budisttir.

CHİANG MAİ

Taylandın en kalabalık şehri Ping nehri üzerindedir. Yüksek dağlarla çevrilidir. Doğası zengin olduğundan bir çok milli park bulunur. Hayvanat bahçeleri ve akvaryum gezilecek yerleri arasındadır. Safari turlar ile vahşi yaşama şahitlik etmek için fırsatınız olacaktır.

PHİ-PHİ ADASI

Bu ada Krabi şehrine bağlı olan ada takım halinde olan adaların en büyüğüdür. Ve en güzel turistik adalarından bir tanesidir. Ada Müslümanların çoğunlukla yaşadığı yerdir. Bu adada gezilmesi gereken yerlerden bir tanesi de Maya köyüdür. Esasen kasım ve nisan aylarında gitmek daha iyidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir